آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

دیابت

دیابت که به قند خون نیز معروف است، از جمله بیماری های متابولیکی است. این بیماری باعث می شود تا تولید انسلولین در بدن فرد با اختلال مواجه شود و یا سلول های بدن در مقابل انسولین موجود در خون مقاومت از خود نشان دهد. به همین دلیل تنظیم قند خون در بدن بیمار حائز اهمیت است. در افرادی که به دیابت مبتلا هستند، به دلیل این اختلال بهبود زخم با مشکل رو به رو است به همین دلیل افراد دیابتی باید با دقت و مهارت معاینه و جراحی می شوند.

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

 

افراد دیابتی به دلیل ابتلا به این بیماری بر این باورندکه نمی توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند. این عقیده و باور کاملا اشتباه است. در صورتی که فرد متقاضی جراحی بینی مبتلا به دیابت باشد و تمامی اطلاعات و سوابق بیماری خود را در اختیار جراح بینی خود گذارد، جراح با کمک متخصص مربوطه اقدام به کنترل قند خون و پیشگیری از عفونت های داخلی حین جراحی بینی می نماید.

کنترل قند خون حین انجام جراحی زیبایی بینی

 

اگر چه در افراد دیابتی کنترل قند خون شاید کمی مشکل باشد، اما این کنترل در تمامی بیماران دیابتی مه خواستار جراحی زیبایی بینی هستند، با دقت و مهارت انجام می شود و جز مهمترین اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی به شمار می رود. برای آن که در حین و بعد از جراحی بینی مشکلی در خصوص قند خون بیمار پیش نیاید، باید بیمار و جراح بینی با هم تعامل داشته و قند خون را کنترل و مدیریت نمایند.

به منظور حفظ و کنترل قند خون در این گروه از افراد، فرایندی معروف به کنترل شدید احتمال افزایش ناگهانی قند خون در حین جراحی صورت می گیرد. این نوع از کنترل معمولا بر روی افرادی انجام می شود که به دیابت نوع اول مبتلا هستند. بیشتر مواقع برای کنترل قند خون در این افراد از انسولین کمک گرفته می شود.

قند خون ناشتا در این گروه از افراد تحت کنترل شدید بین 70تا 130 نگه داشته می شود. همچنین بعد از خوردن غذا و یا خوراکی نباید قند خون از 180 بیشتر شود. این نوع از کنترل قند خون باعث می شود تا افرادی که خواستار انجام جراحی زیبایی بینی هستند، با کمترین واکنش استرسی بدنشان در حین جراحی و نداشتن نوسان قند خون رو به رو شوند. اگر دیابت دارید و خواهان انجام جراحی زیبایی هستنید، حتما بهترین جراح بینی را به عنوان جراح بینی خود انتخاب نمایید تا با اطمینان خاطر این جراحی را انجام دهید.

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی  در بوشهر

ارسال پاسخ

7 − 3 =