استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی

امروزه از جراحی بینی به منظور درمان بیماری های مربوط به بینی و اصلاح ظاهر بینی استفاده می شود. به دلیل انجام جراحی های تهاجمی در جراحی بینی نیاز است تا یک سری اقدامات بعد از جراحی بینی انجام شود تا نتیجه جراحی بینی مطلوب باشد. از جمله این اقدامات نحوه استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی است. از جمله سوالاتی که از دکتر ادیبی بعد از انجام جراحی بینی پرسیده می شود، این است که چگونه می توان استحمام کرد؟ دکتر ادیبی در این مقاله به توضیح این مورد خواهند پرداخت.

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی، به منظور حفظ ساختار بینی بعد از جراحی، از اسپیلنت و باند استفاده می شود.
این پانسمان باید به مدت یک هفته بعد از انجام جراحی بینی، بر روی بینی بماند. همچنین ار خیس شدن و
بلند شدن و افتادن پانسمان باید جلوگیری نمود.  ممکن است پوست فرد که به دلیل انجام جراحی
حساس شده است نیز با خیس شدن پوست فرد به خارش دچار شود و این امر باعث آزار فرد  گردد.

به همین دلیل باید از خیس شدن پانسمان بینی جلوگیری نمود. به همین منظور توصیه می شود تا قبل از انجام جراحی استحمام نمایید و تا دو روز بعد از انجام جراحی از استحمام کردن اجتناب کنید. زیرا در روز های اول بعد از انجام جراحی به دلیل ادامه دار بودن تاثیر دارو های بیهوشی ممکن است فرد در حین استحمام با مشکل مواجه شود.
در هفته اول بعد از جراحی زیبایی بینی بهتر است در ابتدا بدن و گردن شستشو داده شود. سپس برای شستن موها و سر به طور نشسته و با کمک یک نفر، فرد اقدام به شستشوی سر و مو خود نماید.
برای استحمام لازم است تا از دوش های غیر سقفی و شلنگی استفاده شود. همچنین اصلا زیر فشار مستقیم آب قرار نگیرد. برای شتسشو از آب ولرم استفاده شود.
همچین افراد برای شستشوی بدن خود را در وان حمام انجام دهند، بدون آن که سر خود را در آب فرد ببرند.
بعد از گذشت یک هفته از جراحی بینی و قبل از ویزیت جراح بینی، به منظور برداشتن راحتتر گچ بینی دوش گرفته تا اسپیلنت نیز خیس شود و به راحتی از جایش بلند شود.
بلافاصله بعد از حمام کردن، برای زدن چسب به بینی حتما به جراح بینی خود مراجعه نمایید. زیرا ممکن است با گذشت حتی چند ساعت بینی دچار تورم شود.

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

گالری نمونه کار  

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی  در بوشهر

ارسال پاسخ

دوازده − دو =