اسپلینت داخلی بینی

اسپلینت داخلی بینی

بیشتر جراحان زیبایی بینی برای آن که نتیجه جراحی بینی مطلوب باشد، همزمان با اسپلینت و آتل خارجی از اسپلینت های داخلی نیز استفاده می نماید. از اسپلینت ها زمانی استفاده می شود که همزمان با جراحی بینی، جراحی انحراف بینی نیز استفاده می شود.

اسپلینت داخلی بینی

اکثر افرادی که در داخل بینی خود دارای اسپیلنت بینی هستند، مطلع نیستند. این اسپلینت  معمولا بعد از یک هفته از جراحی زیبایی توسط جراح بینی از بینی خارج می شود.

مواد تشکیل دهنده اسپلینت

این اسپیلنت ها با توجه به نیاز بیمار ساخته می شود. از جمله متداول ترین مواد سازنده این اسپلینت ها می توان به سیلیکون اشاره کرد.

این اسپلینت ها به مرور زمان شل شده و حالت محافظ مانند خود را از دست می دهند. در این شرایط حتما جراح بینی خود را مطلع نمایید.

اسپلینت داخلی بینی

اکثر این اسپلینت ها از جنس ترموپلاستیک نیز ساخته شده اند. به همین دلیل دارای خاصیتی است که نسبت به هوای گرم و سرد واکنش نشان می دهد. که در دمای گرم حالتی شل و در دمای سرد حالتی سخت به خود خواهد گرفت. برداشتن این نوع از اسپیلنت ها هیچ دردی به همراه ندارد. هچنین بینی دارای تورم می باشد. که برخی از بیماران تصور می کنند که سوراخ های بینی شان حالتی متقارن ندارد.

کاربرد اسپلینت

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی، به منظور حفظ ساختار بینی نیاز است تا بینی گچ گرفته شود و یا بر روی بینی چسب زده شود.

در جراحی بینی به روش باز از اسپیلنت داخلی استفاده می شود. وظیفه اسپیلنت های داخلی بینی، کمک به روند بهبود تیغه های بینی است. همچنین از اسپلینت های خارجی به منظور حفظ بینی از ضربه، آسیب و یا خطرات استفاده می شود.

دلایل استفاده از اسپلینت داخلی بینی چیست؟

از اسپلینت داخلی برای افرادی که جراحی انحراف بینی انجام می دهند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع از اسپلینت ها دارای مزایای زیادی است که برخی از این مزایا عبارتند از :

  • تیغه بینی را به دلیل سست بودن، تا زمانی که نیاز است، محافظت می کند.
  • از خونریزی های احتمالی بعد از جراحی بینی پیشگیری می نماید.
  • بهیود سریع تر برش های داخلی و خارجی بینی به دلیل ثابت ماندن بینی

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

گالری نمونه کار  

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی  در بوشهر

ارسال پاسخ

پنج × 5 =