جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

اکثر افرادی که تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند ، از ظاهر بینی خود ناراحت هستند و مایلند تا سایز بینی را  نسبت به ابعاد صورت خود، بهبود ببخشند. جراحی بینی می تواند تغییرات قابل توجهی را در چهره افراد ایجاد کند ،همین مورد عامل  اصلی در توجه افراد به جراحی بینی می باشد . بینی تمام افراد به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شود. در این مقاله در خصوص جراحی بینی استخوانی صحبت می کنیم .

افرادی که بینی آن ها از نوع استخوانی می باشد ، نسبت به بینی های گوشتی ،بعد از جراحی زیبایی بینی از رضایت بیشتری بر خوردار می باشند .

   دکتر ادیبی ،  جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی  ، دانش و مهارات بالایی در جراحی بینی استخوانی دارد. شما عزیزان می توانید، برای دریافت زمان مشاوره و درمان با شماره های ۴۴۹۷۶۷۷۲ – ۴۴۹۷۶۸۷۷- ۰۲۱  ۰۹۱۹۷۲۰۷۳۷۸ تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید با مراجعه به  پیج اینستاگرام و   کانال تلگرام  نمونه کار ها را مشاهده کنید.

 

مشخصات بینی های استخوانی

بینی افرادی که از نوع استخو انی است دارای غضروف های قوی و محکمی هستند، تقریبا می توان گفت دو سوم پایین این نوع از بینی هاغضروف می باشد و یک سوم آن نیز از استخوان تشکیل شده است. در جراحی بینی استخوانی  به دلیل اینکه غضروف های بینی قوی تر است، جراح بینی راحت تر می تواند جراحی انجام دهد و می توانند تمام هنر و مهارت خود را در این نوع از بینی ها پیاده کنند . همچنین به دلیل غضروفی بودن ساختار بینی، جراح می تواند به راحتی به بینی فرم داده و  تا جایی که با مابقی اجزای صورت متناسب باشد، کوچک کند. در بینی های استخوانی امکان انجام جراحی بین فانتزی و عروسکی  وجود دارد و جراح  می تواند تا جایی که امکان دارد، طبق علایق و خواسته بیمار جراحی را انجام دهد.

 

 بیشتر افرادی که برای جراحی بینی استخوانی به مطب دکتر هومن ادیبی مراجعه می کنند، دارای قوز بینی هستند، شاید یک دلیل عمده برای جراحی بینی استخوانی قوز بینی باشد . آسیب به غضروف های فوقانی و تیغه میانی بینی می تواند عامل ایجاد قوز بینی شناخته شود، همچنین عامل ژنتیک نیز در این مورد تاثیر گذار است .

نقش جراح بینی در جراحی بینی استخوانی

جراح بینی می تواند نقشی موثر در نتیجه جراحی بینی استخوانی داشته باشد . افرادی که تصمیم به جراحی بینی می گیرند باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی را داشته باشند .یک جراح ماهر و با تجربه باید بتواند حین جراحی بینی بهترین راه کار ها را پیاده سازی کند . روش های مختلفی برای انتخاب جراح بینی وجود دارد  ،شما می توانید با کمی وقت و دقت بهترین جراح بینی را انتخاب کنید .

 

جراحی بینی طبیعی

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی استخوانی

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی استخوانی افرادی هستند که از لحاظ سلامت عمومی در بهترین وضعیت می باشند .

یک کاندیدا خوب برای جراحی بینی استخوانی  ممکن است:

 • احساس کند بینی آن در مقایسه با دیگر اجزای صورت ،بیش از حد بزرگ و یا بسیار کوچک است.
 • ضربه بر روی پل بینی سبب تغییر در ظاهر بینی شده است.
 • بینی فرد بسیار  بزرگ باشد.
 • نوک بینی فرد به شکل افتاده و نامتقارن باشد.
 • سوراخ های بینی بیش از اندازه بزرگ باشد.
 • بینی که به دلایل خارجی نامتقارن باشد.

تمامی این موارد می تواند دلیل بر جراحی زیبایی بینی باشد .

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

خوشبختانه برای جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی  وجود ندارد . البته بهتر است برای انجام این جراحی محدوده ای را رعایت کنیم . بیشتر جراحان به بیماران خود توصیه می کنند،جراحی بینی را از سن 15 تا 50 سالگی انجام دهند . انجام جراحی بینی استخوانی قبل و بعد از این محدودیت زمانی، ممکن است نتایج متفاوتی را از خود به جای بگذارد . پایین تر از این سن به دلیل رشد ناکافی استخوان ها و غضروف های بینی ممکن است  نتیجه جراحی بینی برعکس شود و سبب نافرمی در ظاهر بینی شود . جراحی بینی بالاتر از سن 50 سالگی نیز  تاثیرات مخربی را از خود بر جای می گذارد . در این سن به دلیل چروک و شل  شدن پوست بینی ،ممکن است جراحی بینی از خود نتایج مطلوبی را بر جای نگذارد .

آیا جراحی برای نوجوانان مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در میان نوجوانان است. پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی بینی، انتخاب بیمار است، نه نتیجه فشار همسالان یا والدین. صرف نظر از علت جراحی، پزشکان توصیه می کنند که دختران تا 14 یا 15 سالگی صبر کنند و پسران تا 18 سالگی  برای  انجام رینوپلاستی صبر کنند. در این زمان، بینی کاملاً  رشد می کند.

 

جراحی بینی مردان

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی عاملی مهم در جراحی بینی می باشد و شاید در بعضی موارد عامل  مهم در انتخاب جراح بینی باشد .

برای جراحی زیبایی بینی هزینه مشخص و معلومی انتخاب نشده است ،ممکن است این هزینه بنا بر شرایط بیمار و فرم بینی متفاوت باشد. هزینه جراحی بینی استخوانی تحت تاثیر موارد زیر می باشد .

میزان مهارت و تجربه جراح بینی

یک جراح بینی با تجربه و ماهر که در این زمینه از تجربه بسیار بالایی برخورد می باشد ،به طور حتم  برای جراحی بینی استخوانی هزینه بالاتری را دریافت می کند .

مکان جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی را هم می توان را در بیمارستان، کلینیک و یا مطب  انجام داد . هر کدام از این مکان ها هزینه ی مختلفی دارند . افرادی که جراحی بینی خود را در بیمارستان انجام می دهند ،به دلیل آن که  از تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز استفاده می کنند باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند .

برای اطلاع دقیق از این هزینه بهتر است بعد از انتخاب جراح بینی خود با او در رابطه با هزینه جراحی بینی استخوانی صحبت کنید . همچنین باید گفت هزینه جراحی بینی استخوانی و گوشتی با هم متفاوت می باشد و  یکی از تمایز بارز بین این دو نوع بینی روش جراحی در هر کدام از آن ها می باشد  .

ذکر این نکته لازم است که جراحی زیبایی بینی شامل بیمه نمی باشد ،در حقیقت تمام جراحی هایی که با هدف زیبایی انجام می شوند ،بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند ،اما در صورتی که جراحی بینی با هدف درمانی انجام شود ،بیمه می تواند تنها قسمتی از این هزینه ها را تقبل کند .

مراقبت-های-بعد-از-جراحی-بینی--استخوانی

مراقبت های بعد از جراحی بینی  استخوانی

بعد از انجام جراحی بینی استخوانی نیاز است تا یک سری مراقبت ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از جراحی بینی انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح زیرند:

 • برای جلوگیری از عفونت در دریچه های تنفسی، از محلول آب نمک برای شستشو استفاده شود.
 • برای بهبود زخم های بعد از جراحی و جلوگیری از غفونت، آنتی بیوتیک توسط جراح بینی تجویز می شود.
 • به منظور کاهش تورم بعد از جراحی بینی با تجویز جراح بینی باید داروهای ضدالتهاب استفاده شود.
 • درصورتی که درد دارید، از جراح بینی بخواهید تا مسکن تجویز کند. در مصرف این نوع از قرص ها زیاده روی نکنید زیرا باعث کم خوابی و سردرد می شود.
 • برای تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش ویتامین های بدن به دلیل افزایش روند بهبود درمان، از مکمل های غذایی استفاده کنید.
 • به دلیل آتل بندی و گچ گیری که بر روی بینی انجام می شود، تا زمانی که گچ بر روی بینی است، از تماس مستقیم صورت با آب خودداری کنید.
 • برای شستن دندان ها باید از یک برس نرم و بدون ایجاد تماس با لب بالا اقدام به تمیز کردن دندان ها کرد.
 • برای استراحت و خوابیدن باید از چند بالش استفاده کرده و به مدت سه روز سر خود راخم نکنید.
 • برای کاهش تورم از کیسه آب سرد استفاده شود.

رژیم غذایی

بعد از انجام جراحی بینی به دلیل آن که امکان ضعیف شده بدن و یا ابتلا به یبوست وجود دارد، باید یک رژیم غذایی متعادل و مناسب تحت نظر پزشک داشته باشید. لازم به ذکر است در هنگام تنظیم رژیم غذایی از مصرف مواد غذایی که باید جویده شوند، سفت و سخت هستند، بلع سختی دارند، ادویه جات و غذاهای گرم اجتناب کنید. همچنین از خوردن غذاها و خوراکی های شور به دلیل افزایش فشار خون و تورم اجتناب کنید.

اولین روز پس از انجام جراحی رینوپلاستی، به هنگام خواب باید زیر سر را بالشت قرار دهد. خواب در هر دو طرف بدن باعث تورم بینی می شود.

اجتناب از فعالیت های فیزیکی و ورزشی خشونت آمیز: لازم است برای جلوگیری از برخی فعالیت ها و حرکات خشونت آمیز پس از جراحی زیبایی بینی به مدت کمتر از دو هفته اجتناب شود.زیرا خونریزی یا عوارض جانبی جدی را به همراه دارد.

بیمار باید از خندیدن زیاد، صحبت کردن طولانی با تلفن،  استعمال دخانیات، برقراری رابطه جنسی، سفر کردن به خصوص با هواپیما، ورزش های سخت که نیاز به حمل اجسام بیش از 10 کیلو گرم را دارد، به مدت 6 هفته اجتناب نماید.

متخصصان توصیه می کنند که بعد از عمل به مدت یک هفته بیمار نباید رانندگی کند ، زیرا مواد بی حسی هنوز در بدنش وجود دارد.

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی آندوسکوپی سینوس

گالری نمونه کار  

 

2 thoughts on “جراحی بینی استخوانی

 1. roya - آگوست 29, 2018 در 11:20 ق.ظ

  جراحی بینی استخوانی خیلی درد داره ؟؟؟

  پاسخ
  • dradib - اکتبر 17, 2018 در 5:54 ق.ظ

   خیر بسته به تکنیک اجرایی توسط جراح و مراقبت های بعد از عمل توسط خودتون می باشد

   پاسخ

ارسال پاسخ

4 × دو =