جراحی بینی در زمستان

 

جراحی بینی در زمستان

از جمله سوالاتی که امروزه ذهن کاندید های جراحی زیبایی بینی را درگیر نموده است، جراحی بینی در فصول سرد سال است. زیرا بیماران بعد از جراحی نگران این مورد هستند که آیا سرمای زمستان بر روی نحوه بهبود و میزان دوره نقاهت تاثیر گذار است یا خیر. دکتر ادیبی به عنوان بهترین جراح بینی به سوال این دوستان در این  مقاله در خصوص جراحی بینی در زمستان توضیح خواهند داد.

جراحی بینی در زمستان

جراحی بینی در زمستان

دکتر ادیبی در پاسخ این سوال می گویند که هیچ دلیلی وجود ندارد تا فرد نتواند در زمستان جراحی بینی دهد. زیرا تنها نکته ای که برای بیمار و پزشک مهم است، این مورد است که دمای محل زندگی فرد بعد از جراحی بینی متعادل باشد. زیرا نباید هوا گرم و خشک و یا سرد و خشک باشد. این نوع از تنوع هوایی ممکن است روند بهبود را افزایش دهد. هوای مناسب بعد از جراحی بینی باید به قدری مرطوب باشد تا بیمار بعد از جراحی بینی به خشکی بینی دچار نشود.

در زمستان به دلیل خشک و سرد بودن هوا، باید از قرار گرفتن در هوای سرد اجتناب کرد. همچنین در صورتی که پوست بینی و اطراف آن دچار خشکی شده و پوست پوست می شود، داروهایی را که برای بهبود این وضعیت توسط جراح بینی تجویز شده، استفاده نمایید.

هوای سرد و نتایج جراحی بینی

از آنجا که به دلیل انجام جراحی بینی گردش خون تحت تأثیر قرار گرفته است، برای چندین هفته از قرار گیری در هوای خیلی گرم و خیلی سرد، که نمی توانید تحمل نمایید اجتناب کنید. با این حال در این مدت بعد از جراحی بینی، سرما نتیجه جراحی زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

هوای سرد و جراحی بینی

هوای سرد زمستان و یا سیستم های سرمایشی، تاثیر منفی و معکوس بر روی جراحی بینی نمی گذارد و اصلا جای نگرانی ندارد با این حال  ممکن است هفته های اول بعد از جراحی بینی، فرد احساس نماید که در بینی خود احساس گرفتگی دارد. در صورتی که در منطقه ای که دارای آب و هوای سرد زندگی می کنید و محیط زندگی خود گرم وخشک باشد این گرفتگی و خشکی در افراد بیشتر برزو می کند. با رعایت مواردی در خصوص برطرف کردن این گرفتگی ها هیچ مشکلی بعد از جراحی بینی پیش نخواهد آمد.

 

روش هایی برای مرطوب نگه داشتن بینی در زمستان

 

از جمله داروهایی که برای درمان این گرفتگی در وهله اول پیشنهاد می شود، اسپری سالین یا ژل است. این نوع از اسپری از بهترین مرطوب کننده های بینی به شمار می رود که به طور طبیعی باعث تولید مخاط بینی و مرطوب شدن محیط داخل بینی می شود. همچنین می توان از پماد های ویتامین A  و D برای درمان این گرفتگی ها استفاده کرد.

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی  در بوشهر

ارسال پاسخ

چهارده − 10 =