جنبه ی روانشناسی جراحی زیبایی بینی

جنبه ی روانشناسی جراحی زیبایی بینی

از نظر جنبه ی روانشناسی جراحی زیبایی بینی ، اکثر متقاضیان جراحی بینی به دلیل ایجاد تغییر مثبت و انرژی بخش از جهت روانشناسی، خواستار انجام این جراحی هستند. در طی تحقیقات و مطالعات بعمل آمده، روشن شده است که جراحی زیبایی بینی سبب ایجاد احساس مطلوب و حس رضایت در فرد می شود.

در میان این افراد کسانی وجود دارند که از انجام جراحی بینی خود رضایت کافی را ندارند و در صدد انجام جراحی مجدد که همان جراحی ترمیم بینی است ، بر می آیند تا به نتیجه ی مطلوب و دلخواه خود برسند و از جنبه ی روانشناسی به آرامش برسند.

   دکتر ادیبی ،  جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی  ، به منظور مشاوره در جهت انجام جراحی های زیبایی ، دانش و مهارات بالایی دارد. شما عزیزان می توانید، برای دریافت زمان مشاوره و درمان ، با شماره های ۴۴۹۷۶۷۷۲ – ۴۴۹۷۶۸۷۷- ۰۲۱  ۰۹۱۹۷۲۰۷۳۷۸ تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید با مراجعه به  پیج اینستاگرام   نمونه کار ها را مشاهده کنید.

 

همانطور که می دانید بینی عضوی مهم در اجزای چهره به حساب می آید و عیوب ظاهری آن از زیبایی چهره می کاهد. به همین منظور نداشتن رضایت از شکل و شمایل بینی می تواند درفرد احساس های نامطلوبی همچون : انزوا ،کناره گیری از روابط اجتماعی ، افسردگی و … ، ایجاد می کند.

از نظر جنبه ی روانشناسی جراحی زیبایی بینی ، این نکته لازم به ذکر است که در اغلب موارد ، فرد بعد از جراحی بینی دارای احساسات مطلوبی مانند: افزایش اعتماد بنفس ، کاهش یافتن نگرانی های اجتماعی فرد، کاهش اختلالات وسواسی و … ، می باشد.

جنبه ی روانشناسی جراحی بینی

جنبه ی روانشناسی جراحی بینی

نشانه های روانشناسی در متقاضیان جراحی بینی

اغلب نارضایتی بیمار از فرم و ظاهر بینی و بدشکلی های بدنی،  باعث تصمیم وی به انجام جراحی زیبایی می شود که این از نکاتی در باب جنبه ی روانشناسی جراحی زیبایی بینی می باشد. این در صورتی است که بعضا به دلیل رفتارهای وسواسی افراطی ، با داشتن فرم و ظاهر مناسب بینی خود ، تصمیم به تغییر شکل دادن بینی و جراحی آن می گیرند.

در این افراد نیاز است تا جراح بینی بعد از بررسی و معاینات لازم فرد را مشاوره دهد و سعی کند بیمار را از نظر روحی و بعد روانشناسی آرام کند و تسکین دهد و در صورت لزوم وی را از انجام جراحی بینی منصرف سازد.

آیا جراحی زیبایی بینی می تواند اختلال بدشکلی بدنی را رفع کند؟

طبق بررسی های انجام شده معمولا 20/6 درصد از متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، به بدشکل شکلی بدنی دچار بوده اند. این درصد از نارضایتی بعد از جراحی زیبایی بینی رو به نزول می رود و کاهش می یابد.  طوری که بعد از 3 ماه از جراحی بینی ، اختلالات بد شکلی بدنی به6/8 درصد می رسد و 6 ماه بعد این درصد به 3/4 درصد نزول می یابد.

بنابراین طبق آمار بدست آمده از مطالعات انجام شده ، حاکی از آن است که جراحی زیبایی بینی ، سبب کاهش اختلال بدشکلی بدنی می شود و به بیمار احساس رضایت و مطلوبی را هدیه می دهد.

به همین منظور توصیه می شود تا ، شما دوستان تهرانی عزیز ، در هنگام تصمیم گیری برای جراحی زیبایی بینی ، به دنبال بهترین جراح بینی درتهران ، بگردید تا جراحی موفق و رضایت بخشی را ازآن خود کنید.

ارسال پاسخ

دوازده − 7 =