خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی

خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی

از جمله مواردی که ممکن است بعد از جراحی زیبایی برای فرد اتفاق بیوفتد، خونریزی بینی است. برخی بر این باورند که خونریزی بینی به دلیل عدم مهارت و توجه جراح بینی است. این باور کاملا اشتباه است.

احتمال بروز خونریزی بعد از جراحی بینی و برای هر فرد 2% می باشد. بنابراین این اطمینان را جراح بینی خواهد داد که در خصوص خونریزی بعد از جراحی بینی نگرانی و استرسی نداشته باشید.

برای آن که در خصوص عدم خونریزی بعد از جراحی بینی اطمینان حاصل نمایید با جراح بینی خود صحبت نمایید. همچنین تمامی اطلاعات و سوابق پزشکی خود را در اختیار جراح بگذارید.

لازم به ذکر است اگر تمامی توصیه و مراقبت های بعد از جراحی بینی که توسط جراح بینی ذکر می شود با دقت رعایت شود امکان بروز این خونریزی وجود ندارد.   

خونریزی-بعد-از-جراحی-زیبایی-بینی

توصیه های مهم برای جلوگیری از خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی

از مهمترین نکاتی که باید قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی رعایت شود، خودداری از خوردن قرص های ضد انعقاد خون و ضد التهاب است.  زیرا این نوع از قرص ها باعث می شود تا مشکلات انعقادی در بدن فرد ایجاد شود. همچنین استفاده از این نوع از قرص ها ممکن است میزان خونریزی حین و بعد از جراحی زیبایی بینی را افزایش دهد.

در صورتی که فرد بعد از جراحی به خونریزی دچار شود، جراح بینی با پانسمان کردن بینی موجب جلوگیری از خونریزی بینی می شود. البت لازم به ذکر است که این پانسمان فقط توسط جراح بینی گذاشته می شود.

اگر چه به ندرت  بعد از جراحی بینی خونریزی بینی اتفاق می افتد، با این حال دیده شده است که بعد از جراحی خونریزی کمی در افراد وجود دارد. در برخی از افراد به دلیل آن که انعقاد خون به کندی صورت می گیرد، شاید لازم باشد تا حین جراحی خون نیز تزریق گردد.

 

افرادی که از ویتامین E ، سیر و داروها و مکمل های گیاهی مانند جینگو در رژیم غذایی خود استفاده می کنند، یک هفته قبل از جراحی بینی از مصرف این 3 اجتناب کنند. زیرا ویتامین E، سیر  و داروها و مکمل های گیاهی مانند جینگوباعث افزایش فشار خون شده و احتمال خونریزی را در حین و بعد از جراحی بینی بالا می برد. همچنین بعد از جراحی بینی به مدت 4 هفته از خوردن این دو ماده غذایی اجتناب شود. 

در جراحی هایی که باید بینی شکسته شده و سپس جراحی بینی انجام شود، احتمال بروز خونریزی وجود دارد. در این نوع از جراحی ها، جراح بینی خود با تبحر بالایی که دارد جلوی خونریزی را گرفته و آن را کنترل می نماید.

نحوه ی جراحی بینی و نیز مهارت جراح بینی در ایجاد برش در حین جراحی بینی، میزان فشاری که جراح در حین جراحی وارد می کند از جمله مهترین مواردی است که در بروز خونریزی مهم  و تاثیر گذار است.

انتخاب بهترین جراح بینی باعث می شود تا فرد متقاضی جراحی بینی در این خصوص نگرانی نداشته باشد.  

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی  در بوشهر

ارسال پاسخ

4 − 2 =