درمان تنگی نفس بعد از جراحی زیبایی بینی

درمان تنگی نفس بعد از جراحی زیبایی بینی

بعد از جراحی بینی، ممکن است فرد به تنگی نفس مبتلا شود. به همین دلیل افراد زیادی به این عارضه فکر می کنند و نگران این هستند که بعد از جراحی بینی به تنگی نفس دچار می شوند، یا خیر. از مهمترین دلایل بروز این عارضه، تغییراتی است که در حین جراحی در آناتومی بینی اتفاق می افتد که شامل تنگی حفره های بینی می باشد. در این شرایط بیمار نمی تواند، به راحتی از راه بینی نفس کشیده و از راه دهان نفس می کشد. در نتیجه این نوع از تنفس باعث می شود تا دهان و لب ها خشک شود و فرد باعث خشکی گلو گردد. همچنین فرد در حس بویایی خود دچار اختلال می شود. به همین دلیل توصیه می شود تا به بهترین جراح بینی برای پیشگیری از این عوارض مراجعه نمایید.

درمان تنگی نفس بعد از جراحی زیبایی بینی

درمان تنگی نفس بعد از جراحی زیبایی بینی

میزان تنگی نفس در افراد مختلف متفاوت است، در افرادی که جراحی بینی را به دلیل زیبایی انجام داده اند و تغییرات در اندازه و شکل بینی انجام شده باشد، تنگی نفس نیز ممکن است بیشتر در این افراد رخ دهد. به همین دلیل جراح بینی به منظور درمان این عارضه، تمرین هایی برای پیشگیری از تنگی نفس به بیمار آموزش می دهد.همچنین به بیمار توصیه می کند تا با استفاده از سرم های شستشو به باز شدن مجاری تنفس خود کمک نماید. در صورتی که افراد با انجام این راه کارها بعد از چند ماه هنوز به گرفتگی در هنگام تنفس مبتلا هستند، باید به جراح بینی مراجعه کرد.
همچنین در درصد خیلی کم از جراحی های بینی ممکن است فرد بعد از انجام جراحی بینی و بروز خطا در حین جراحی به مشکلات تنفسی مبتلا شده باشد. به همین منظور باید، جراحی ترمیم بینی انجام داد. در افرادی که زیر 18 سال هستند نیز جراحی بینی بعد از این سن انجام می شود. به افرادی که با انجام جراحی اولیه بینی، به تنگی نفس مبتلا شده اند، توصه می شود تا جراحی ترمیم بینی انجام دهند.همچنین توصیه می شود تا در انتخاب جراح ترمیم بینی دقت کافی شود.

علت تنگی نفس بعد از جراحی زیبایی بینی

1- عدم ترمیم دیواره های مجاری تنفسی که در برخی از افراد قبل از عمل به این عارضه مبتلا بوده و بعد از جراحی بینی نیز ممکن است ادامه داشته باشد.
2- تورم در مخاط بینی که عواملی مانند سینوزیت مزمن و آلرژی باعث بروز تورم در مخاط بینی می شود.
3- چسبندگی در بینی
4- ایجاد برش های نزدیک به هم در داخل بینی در حین جراحی بینی
5- کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

برخی خدمات دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی  در بوشهر

ارسال پاسخ

یک × پنج =