مراقبت های قبل از جراحی سینوس بینی

مراقبت های قبل از جراحی سینوس بینی

جراحی سینوس بینی

برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های مختلف بینی مانند پولیپ بینی، سینوزیت مزمن، بزرگ بودن بیش از حد شاخک های بینی، انحراف تیغه بینی، درمان تومور های بینی و سینوس، رفع سوراخی تیغه بینی، شکستگی های بینی و خیلی از بیماری های شایع در این حوزه می توان از جراحی بینی و سینوس کمک گرفت.

مراقبت-های-قبل-از-جراحی-سینوس-بینی

مراقبت‌‌های قبل از عمل جراحی

قبل از انجام جراحی های سینوس فرد باید اقداماتی را انجام دهد تا نتیجه جراحی مطلوب باشد. به گفته دکتر ادیبی انجام این اقدامات قبل از جراحی سینوس بینی خیلی مهم است.

1- قبل از انجام جراحی از مصرف داورهایی که باعث عدم  و یا اختلال در انعقاد خون می شود، جدا خودداری کنید. از جمله این دارو ها می توان آسپرین، بروفن، دیكلوفناك، پیروكسیكام، پلاویكس، وارفارین نام برد.

2- برای آن که نتیجه جراحی خوبی را داشته باشید حداقل و به مدت 6 ماه قبل از انجام جراحی بینی مصرف سیگار، دخانیات، قلیان، پیپ و یا هر گونه دخانیاتی که دود زاست باید قطع شود. زیرا مصرف هر کدام باعث می شود تا در ترمیم بافت های بینی بعد از انجام جراحی اندوسکوپیک سینوزیت بینی اختلال ایجاد شود. همچنین ممکن است مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند و نتیجه جراحی با موفقیت نباشد.

3- همه افرادی که به جراح سینوس بینی مراجعه می کنند باید اطلاعات پزشکی خود، داروهای مصرفی و حساسیت های دارویی خود را به جراح اطلاع دهند.

4- بعضی از افراد مبتلا به پولیپ بینی همزمان به آسم هم مبتلا هستند. این بیماران باید در هنگام جراحی تحت نظر متخصص ریه باشند تا جراحی موفقیت آمیزی داشته باشند.

5- در صورتی که در زمان مقرر شده برای جراحی، فرد به بیماری های عفونی مانند سرماخوردگی دچار شد، جراحی به مدت 3 هفته و تا بهبود کامل بیماری به تعویق می افتد. زیرا در این نوع از بیماری ها بینی پرخون است و خونریزی را افزایش می دهد.

6- ممکن است جراح سینوس بینی برای آن که التهاب های بینی را قبل از جراحی کاهش دهد، دارو هایی مانند آنتی بیوتیک و یا استروئیدی تجویز کند که این دارو ها  باید چند روز قبل از جراحی مصرف شود.

7- برای تشخیص و درمان بهتر جراحی سینوس ها و همچنین رفع مشکلات تنفسی باید اندوسکوپی بینی و سی اسکن سینوس ها انجام شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی آندوسکوپی سینوس

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی

ارسال پاسخ

8 + 15 =