مسافرت بعد از جراحی بینی

مسافرت بعد از جراحی بینی

مسافرت بعد از جراحی بینی از جمله مهمتین سوالاتی است که از دکتر ادیبی، جراح زیبایی بینی پرسیده می شود. زیرا خیلی از افراد می خواهند بلافاصله بعد از جراحی بینی خود به مسافرت بروند. در این مقاله توصیه هایی در این خصوص در اختیار افرادی که جراحی بینی انجام داده اند، قرار داده می شود. 

جراحی زیبایی بینی

اگر می خواهید در فرم بینی خود تغییر ایجاد نمایید می توانید جراحی بینی انجام دهید. زیرا انجام جراحی بینی غضروف بینی و استخوان ها را تا حدودی تغییر داده و سبب می شود تا ساختار بینی بهبود پیدا کند.

مسافرت بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از آن که جراحی بینی را انجام دادید، یک شب را در بیمارستان مانده سپس ترخیص می شوید.
برای جلوگیری از تورم بعد از جراحی بینی باید یک سری از توصیه ها را انجام دهید برخی از این توصیه ها که توسط دکتر ادیبی ذکر شده است، عبارتند از :
1- استفاده از کمپرس سرد به مدت 3 روز بعد از عمل جراحی زیبایی بینی . فقط باید طبق دستورالعمل این کار را انجام دهید.
2- عدم انجام کارها و فعالیت های سنگین که سبب می شود تا ضربان قلب زیاد شده و باعث افزایش تورم و التهاب در اطراف بافت بینی می شود.
3- یادتان باشد خوردن خوراکی های شور نیز می تواند باعث شود تا فشار خون افزایش پیدا کند و این افزایش خون، افزایش تورم را به همراه دارد.
4- عدم خورد خوراکی های سفت و سخت که باعث ایجاد فشار به بافت های بینی شده و تورم را به همراه دارد.
5- استراحت به حالت نیمه نشسته یعنی از چند بالش در زمان خوابیدن استفاده شود.
6- سر خود را بالا نگه دارید از خم کردن سر جلوگیری کنید.

 

با رسیدن به فصل های مسافرت افراد زیادی از جراح بینی خود در خصوص انجام مسافرت بعد از انجام جراحی بینی سوالات متعددی می پرسند. دکتر هومن ادیبی، جراح زیبایی بینی در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهند. همچنین می توانید برای دریافت زمان مشاوره و درمان با شماره های ۴۴۹۷۶۷۷۲ – ۴۴۹۷۶۸۷۷- ۰۲۱  ۰۹۱۹۷۲۰۷۳۷۸ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به  پیج اینستاگرام   نمونه کار ها را مشاهده نموده و مشاوره دریافت نمایید. 

 

برخی دیگر از مراقبت های بعد از جراحی بینی

در افرادی که در حین جراحی بینی از اسپلینت استفاده می شود، بعد از یک هفته بیشتر تورم از بین خواهد رفت.
بعد از گذشت 14 روز از جراحی بینی، تورم و کبودی از اطراف چشم و بینی ها تا حدود زیادی کاسته می شود پس دراین مورد اصلا جای نگرانی نیست. تغییر رنگ سیاه و آبی زیر چشم دو الی سه هفته بعد از جراحی به طور کامل نیز ناپدید می شود.
به دلیل آن که بینی و بافت اطراف آن در حین انجام جراحی بینی، حساس شده است از قرار گیری در مقابل نور خورشید باید جلوگیری شود.
همچنی استفاده از لوازم آرایشی در خانم ها تا حدود یک هفته ممنوع بوده و بعد از آن می توانند به راحتی از لوازم آرایشی استفاده نمایند.
بیماران بعد از انجام جراحی در انجام برخی از فعالیت ها محدودیت دارند. برخی از این فعالیت ها عبارتند از ورزش کردن، خم شدن و بلند کردن اشیا برای بعد از انجام جراحی بینی مضر است.
لازم به ذکر است که مسافرت با هواپیمات نیز برای فرد اصلا خوب نیست و باید از آن اجتناب نمود.

مسافرت بعد از جراحی بینی

رفتن به سفر خیلی خوب می باشد به شرطی که فرد بتواند از آن لذت کافی را ببرد. افرادی که به تازگی جراحی بینی انجام داده اند، انجام زیاد فعالیت ها و جا به جایی برایشان مخصوصا در روز های اولیه بعد از انجام جراحی بینی سخت خواهد بود. زیرا در این روز ها خونریزی و تورم هایی که وجود دارد فرد را کمی کلافه می کند.
به همین دلیل محدودیت هایی که گفته می شود و فرد باید به این محدودیت ها عمل کند، نیز باعث می شود تا دوره درمان  کوتاه تر شود.
از جمله این محدودیت ها مسافرت کردن است. مخصوصا مسافرت با هواپیما نیز ممنوع است. رفتن به مسافرت با هواپیما بلافاصله بعد از جراحی بینی بسیار مضر می باشد. همچنین فرد نباید در هفته های اولیه بعد از جراحی بینی سوار هواپیما شود. مگر آن که شرایط خیلی اضطراری باشد. لابد این سوال برای تان پیش می آید که :

چرا نباید با هواپیما به مسافرت رفت؟

زیرا به دلیل تغییر هوا و فشاری که در هواپیما و در حین پرواز می افتد، به بینی فشار وارد می شود. که علاوه بر ایجاد درد، تورم هم در بینی افزایش پیدا می کند. به همین دلیل دکتر ادیبی، جراح زیبایی بینی، توصیه می کنند، حتی المقدور از مسافربت با هواپیما اجتناب شود. زیرا این تغییر فشار نیز ممکن است باعث پارگی بخیه های داخلی بینی و خونریزی شود.
توصیه می شود در صورتی که مسافرت شما ضروری نیست، از مسافرت رفتن اجتناب کنید.
در صورت نیاز به مسافرت و دسترسی راحت تر از قطار و اتومبیل استفاده شود. قبل از رفتن به مسافرت از پزشک خود توصیه های لازم را دریافت نمایید.

برخی مقالات مرتبط دکتر هومن ادیبی 

جراح بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی

تورم بعد از جراحی بینی

گالری نمونه کار  

راه های ارتباطی : 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر ادیبی ، جراح بینی در تهران 

ارسال پاسخ

2 − یک =