کاهش ورم بینی بعد از جراحی

کاهش ورم بینی بعد از جراحی

کاهش ورم بینی بعد از جراحی دغدغه ی بسیاری از افراد که عمل بینی انجام داده اند ، می باشد.

سوال رایج در افرادی که جراحی بینی انجام داده اند این است که تورم بینی بعد از عمل چه مدت بطول می انجامد؟ یا راهکارهای کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

ورم بینی بعد از جراحی

باید توجه داشت که مدت زمان تورم بینی بعد از جراحی بینی  در هر فرد متفاوت می باشد. اما با رعایت هرچه دقیق تر نکات بهداشتی و مراقبتی بعد از عمل می توان مدت زمان ورم بینی را تا حد قابل چشمگیری کاهش داد.

میزان تورم بعد از جراحی بینی به میزان دستکاری بافت بینی توسط جراح و مراقبت های بعد از جراحی بینی توسط بیمار ، بستگی دارد. بطور معمول  تورم بینی بعد از عمل جزء عوارض طبیعی می باشد که به مرور زمان رو به نزول می رود.

  دکتر هومن ادیبی ،  جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی  ،  در جهت انجام جراحی زیبایی بینی با کیفیت و رضایت بخش ، دانش و مهارات بالایی دارند. شما عزیزان می توانید، برای کسب راهنمایی به منظور کاهش ورم بینی بعد از جراحی   و مراجعه حضوری از طریق زیر اقدام کنید:

شماره های تماس:  ۴۴۹۷۶۷۷۲ – ۴۴۹۷۶۸۷۷- ۰۲۱  ۰۹۱۹۷۲۰۷۳۷۸ 

همچنین می توانید با مراجعه به  اینستاگرام  نمونه کار ها را مشاهده کنید.

 

همچنین لازم به ذکر است که میزان تورم ایجاد شده بعد از جراحی به فاکتور هایی از قبیل نوع بینی جراحی شده نیز وابسته است. بطور مثال میزان تورم بعد از جراحی بینی گوشتی ، نسبت به تورم حاصل از جراحی بینی استخوانی بیشتر می باشد.

عوامل موثر در کاهش ورم بینی بعد از جراحی

  • یکی از اقدامات موثر در کاهش ورم بینی بعد از جراحی استراحت بمدت 48 تا 72 ساعت بعد از عمل بینی می باشد. در این هنگام نیاز است زیر سر فرد کمی بالاتر از بدن (به اندازه ی 40 تا 45 درجه) قرار گیرد تا تورم صورت او کمتر شود.
  • استراحت بعد از جراحی بینی پارامتر مهمی در تسریع روند ترمیم و بهبود بینی می باشد.
کاهش ورم بینی بعد از جراحی

کاهش ورم بینی بعد از جراحی

  • از مواد غذایی که نیاز به جویده شدن و حرکات فک دارند پرهیز کنید. سعی کنید در دوران استراحت بعد از جراحی ، از مواد غذایی نرم و راحت البلع استفاده کنید.
  • مواد غذایی مناسبی می توانند سبب کاهش ورم بینی بعد از جراحی شوند که عبارتند از: مصرف آناناس و کرفس .
  • نمک یکی از دلایل افزایش فشار خون و بیشتر شدن ورم می باشد. بنابراین نیاز است به منظور بهبود تورم بینی از مصرف مواد غذایی نمک دار پرهیز کنید.
  • از انجام فعالیت های شدید و سنگین بدنی در دوران بعد از جراحی بینی پرهیز کنید تا میزان ورم بینی بعد از جراحی کاهش یابد.
  • نحوه ی چسب زدن مناسب بعد از جراحی بینی نیز تاثیر مثبت و کارآمدی در کاهش ورم بینی بعد از جراحی ، دارد.

ارسال پاسخ

هشت + 11 =